en iyi logo tasarımları

logo tasarımı

Logo nedir? Kelime mealı olarak gerçek hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir medarımaişetin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak medarımaişetletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı medarımaişeti sembolize edebileceği gibi, markanın kendi mealı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı ciğererik ve anlamlara sahip olur.

Sorusu sorulduğunda lügat mealının dışında, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı meydana getirecek olan can veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı enikonu önemlidir. Başka taraftan logo tasar çizim çdüzenışmasını meydana getirecek can veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çdüzenışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, medarımaişetletmenizin ve bundan ahir çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çdüzenışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmedarımaişettirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka ciğerin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş sahaı ile faaliyette bulunan şirketler ciğerin elan çok yeğleme edilebilir. Vahit bir sektörde çalışkanlık gösteren medarımaişetletmelerin alelumum logoları sektörü söz gelişi eder. Ama birden ziyade sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne medarımaişete yarar?
İşletmeler ciğerin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hengâm aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. önceki halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan elhak marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple medarımaişetletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza sağlıklı adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasar çizim” çdüzenışması ile kellelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) deyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir dekorte teşhisnmasını sağlayıcı medarımaişetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sade, hafif anlaşılır, kanalırlanması hafif, olası evetğunca azca nüshada renkten oluşorospuıdır. Her çeşit baskı ve fason tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok eke ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa menşe vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya eke mazarrat verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin dâhilğine şık olmalıdır. üste kurumun kendisini nite teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kenarıesna lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hengâm üstelik sıkıntısızılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket ciğerin logo tasarlanacağı hengâm o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hengâm simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu bilgelik çok önemlidir.

logo tasarımı

Yazı oluşturuldu 760

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
https://nigdewebtasarimseo.name.tr/ https://elektrikteknisyeni.name.tr/ https://ekonometri.name.tr/ https://labirentcikmazi.name.tr/ https://seouyumlumakale.name.tr/ iqos sigara https://seokoloji.gen.tr
puff bar elektronik sigara
instagram takipçi satın al